Angielski

Język angielski za darmo [PDF, strony internetowe, pobierz bezpłatnie]

Gdzie znajdę materiały do nauki języka angielskiego? Strony internetowe pełne są materiałów pozwalających poznać język angielski za darmo. Zobacz i pobierz PDF za darmo, znajdź bezpłatne aplikacje mobilne zawierające kurs angielskiego.

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że zatrzymał cię na ulicy turysta pytając o drogę, a Ty nie potrafiłeś mu odpowiedzieć?
Czy miałeś tak czasem, że rozmawiając z obcokrajowcem nie mogłeś wyrazić swoich myśli na tyle jasno, na ile byś chciał?
Czy czujesz się niepewnie rozmawiając w innym języku?
Świetnie, czytaj dalej.

Znajomość języków jest dziś kluczową umiejętnością. Już każdy wie, jak duży ma ona wpływ na uatrakcyjnienie naszego CV. Jednak to przecież nie wszystko. Dzięki niej możemy dotrzeć do dużo większej ilości wartościowych informacji. Jeśli myślisz, że w polskim Internecie jest już wszystko, to jesteś w błędzie. Pomyśl też o ile przyjemniejsze będą Twoje wakacje, gdy wreszcie sam będziesz mógł porozmawiać z innym turystami? Kto wie kogo możesz w ten sposób poznać?

A w jaki język warto inwestować zawsze? Oczywiście w angielski. Znając go porozumiemy się prawie z każdym.
Zejdźmy jednak na ziemię. Kurs języka to często kosztowna sprawa. Co, jeśli nie możemy sobie na niego pozwolić? Czy same chęci wystarczą? Na szczęście tak, bo dzisiejszy rozwój technologii umożliwia nam skorzystanie z całkiem sporej ilości alternatywnych rozwiązań.
Oto zestawienie najciekawszych materiałów do nauki języka angielskiego. Wszystkie oczywiście są darmowe.

Aplikacja mobilna do nauki angielskiego

Angielski za darmo
Prawdopodobnie jedyna całkowicie bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne do nauki języka angielskiego to “Ucz się języka angielskiego”. Zawiera kurs angielskiego, który można wykorzystać do nauki podstaw języka lub szlifowania swoich kompetencji językowych w uzupełnieniu do programu szkoły językowej.

Strony internetowe o języku angielskim

Często są potężną bazą najczęściej używanych słówek, zwrotów, zasad gramatycznych. Powinny być pierwszym miejscem, do którego będziemy się odwoływać. Wokół każdej z nich powstaje społeczność zainteresowana nauką. Często w ramach wzajemnego rozwoju umiejętności ludzie proponują sobie rozmowy w języku angielskim na Skype’ie czy Facebook’u. To świetny pomysł. Dzięki niemu możemy nauczyć się spontanicznego porozumiewania, a nie tylko sztywnych reguł. Jedną z ciekawszych stron tego typu jest http://www.ang.pl/, gdzie znajdziemy słownictwo na każdym poziomie zaawansowania oraz forum, na którym porozmawiamy z innymi zwolennikami języka.

Wideokursy angielskiego

Znajdziemy ich naprawdę mnóstwo na youtube.com. Niewątpliwym plusem jest to, że możemy usłyszeć wymowę poszczególnych słów. Powtarzając poszczególne zwroty, zapamiętujemy je szybciej. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla słuchowców. Przykładowe lekcje: https://www.youtube.com/watch?v=TBj9V1gJoR8 oraz https://www.youtube.com/watch?v=YWr1pDL2eFs

Fiszki angielskie

Czyli małe karteczki z napisaną na jednej stronie polską nazwą słowa i z jego angielskim odpowiednikiem na odwrocie. Możesz je kupić, możesz zrobić samodzielnie. Wystarczy, że skorzystasz z gotowej bazy na przykład 1000 najczęściej używanych słówek, takiej jak ta: http://www.e-ang.pl/kurs1000slowek.php i zapiszesz je dwustronnie na małych kartkach. Przy regularnych powtórkach wkrótce odczujesz, że rozumiesz coraz więcej.
Polecamy szczególnie też: Fiszki Angielski [PDF]

Fiszki elektroniczne do angielskiego

Komputerowy odpowiednik. Plusy: nie musimy nic przepisywać (wystarczy kopiuj>wklej), program sam planuje nasze powtórki, więc wszystko dzieje się szybko i automatycznie.
Możemy albo sami stworzyć swoje zestawy słówek, albo pobrać te, które zrobili już przed nami inni użytkownicy. Często jest nawet opcja synchronizacji pomiędzy komputerem, tabletem i smartfonem. Ogranicza to nasze zaangażowanie do minimum. Ciekawy program do elektronicznych fiszek znajdziesz tutaj: http://ankisrs.net/

Darmowe podręczniki języka angielskiego

Możesz pobrać z Internetu gotowe podręczniki w wersji elektronicznej. Znajdziesz je na przykład tutaj: http://angielskimp3.e-nexto.com.pl/2011/04/darmowe-ebooki-do-nauki-angielskiego.html
Na pewno przybliżą bardziej szczegółową wiedzę. Wykonując ćwiczenia utrwalisz także tą, którą już zdobyliście.

Angielskie artykuły

Pomocne okazuje się być czytanie newsów w języku angielskim. Utrwalamy słowa, uczymy się je rozumieć w różnych kontekstach, obserwujemy, jak konstruują informacje i tworzą zdania zagraniczni dziennikarze. W tym celu warto zaglądnąć tutaj: http://angielskimp3.e-nexto.com.pl/2011/04/darmowe-ebooki-do-nauki-angielskiego.html
Ciekawą stroną jest również http://www.thenews.pl/, gdzie po angielsku przeczytamy o tym, co dzieje się w Polsce.

Muzyka

Wiadome jest, że słysząc, uczymy się szybciej. A jeśli do tego tekst naszej ulubionej piosenki ubrany jest w nowe słowa, uczymy się z prędkością światła. To dobre rozwiązanie dla opornych. Kto z nas jadąc rano do pracy nie słucha muzyki? Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Staraj się zrozumieć, o czym śpiewają Twoi ulubieni wokaliści, a zdziwisz się, jak szybko można nauczyć się języka. Ciekawą stroną do zweryfikowania tego, co zrozumiałeś, z tym, co w utworze kryje się naprawdę, jest http://www.tekstowo.pl/, gdzie znajdziesz polskie tłumaczenia wszystkich znanych piosenek. Ucz się na błędach, porównuj, a wkrótce zostaniesz mistrzem angielskiego.

Rozmówki polsko-angielskie

Angielski Rozmówki
Dostępne są drukowane, w PDF oraz na smartfon i tablet. Najwygodniejsze są te ostatnie – możemy bowiem zainstalować lektora i odsłuchiwać wymowę już bezpośrednio za granicą, w docelowym miejscu podróży.

autor: Edyta Wajda

Poleć znajomym!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*