angielski online

Angielski w Internecie

W dobie globalizacji wzrasta znaczenie umiejętności korzystania z zasobów internetowych. W krajach wysokorozwiniętych Internet dotarł do wszystkich zakamarków naszego życia. Możemy go znaleźć przy swoim biurku w komputerze, w swoim telefonie w kieszeni, w miejscu pracy, a nawet w samochodzie! Jest to narzędzie, którego warto używać. Co w tym trudnego? Nic! Wystarczy wpisać w pierwszą lepszą wyszukiwarkę i ona znajdzie co chcemy! I tu pojawia się problem. Możemy chcieć więcej niż oferuje nam polska część sieci. W takim wypadku z pomocą przyjdzie nam łacina XXI wieku… język angielski! Supremacja ekonomiczna i militarna USA, a także powstanie Internetu właśnie w tym kraju sprawiło, że to  angielski stał się językiem WWW. Nawet ten skrót pochodzi z tego języka (World Wide Web).

Znajomość języka angielskiego otwiera nam całą gamę możliwości! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Internet zbiera i scala wiedzę, jaką ludzkość zdobyła na przestrzeni wieków. Większość artykułów naukowych, książek lub po prostu plotek jest dostępnych w języku angielskim. Znalezienie polskich wersji często graniczy z cudem lub jest po prostu niemożliwe. Jeśli potrzebujemy informacji z Chin lub Japonii, których języki narodowe są bardzo trudne do opanowania, możemy posłużyć się ich angielskimi tłumaczeniami. Największe agencje prasowe i telewizje pracują właśnie w tym języku. Świetnym przykładem są tutaj anglojęzyczne telewizje Russia Today lub Al-Jazeera English, dzięki którym mamy dostęp do informacji z obcego nam kręgu kulturowego i językowego. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się z możliwości, jakie daje nam globalna wioska musimy poznać język angielski stopniu komunikatywnym. Co ciekawe, z pomocą przyjdzie nam sam Internet! Oczywiście można iść na kurs języka angielskiego i za niego zapłacić. Jest to rozwiązanie popularne, a ceny stopniowo spadają. Można jednak wykorzystać nasze domowe zasoby do nauki języka angielskiego we własnym zakresie i to za darmo! Angielski gratis? Proszę bardzo!

Pierwszym sposobem jest nauka angielskiego online. Możemy znaleźć w sieci ogromną liczbę kursów i stron poświęconych nauce języka angielskiego. Do tego istnieje cała masa blogów i portali pokazujących jak efektywnie i szybko się uczyć. Poziom, od jakiego potrzebujemy zacząć naukę, też nie ma znaczenia. Poznanie angielskiego od podstaw jest jak najbardziej możliwe. Poszerzenie zakresu słownictwa? Poznanie nowych, bardziej złożonych struktur gramatycznych? W sieci jest dosłownie wszystko. W zależności od potrzeb możemy znaleźć angielski od A do Z. Co jednak, gdy zależy nam na czasie? Wtedy z pomocą przyjdą nam kursy angielskiego w pigułce. Szybko i za darmo. Kluczowe jest znalezienie wartościowej treści. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań są fora internetowe. Użytkownicy dzielą się tam swoimi doświadczeniami i wymieniają linkami do konkretnych stron i kursów angielskiego. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzystępnych kursów, które prędzej nas zniechęcą do nauki języka niż dadzą wymierne efekty.

Nauka  języka angielskiego w domu jest jak najbardziej możliwa. Co jednak zrobić w sytuacji, w której nie spędzamy zbyt wiele czasu w domowym zaciszu? Jeszcze kilka lat temu stanowiłoby to duży problem. Prawdopodobnie ściągnęlibyśmy z sieci nagranie mp3 do nauki języka angielskiego i odsłuchiwali w drodze do pracy lub szkoły. Dziś jednak mamy w swoich kieszeniach narzędzie, które daje nam jeszcze większe możliwości poznania języka angielskiego. Przed Wami smartphone! Nasz podręczny nauczyciel języka angielskiego. Dzięki popularyzacji systemu Android firmy Google, a także dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, nasz telefon zmienia się w prawdziwą szkołę językową. Aplikacje mobilne na telefon do nauki języka angielskiego są coraz bardziej popularne w tym serwisie. Baza ofert stale się powiększa, a starsze aplikacje są ciągle poprawiane i udoskonalane. Dzięki opcji oceniania i komentowania łatwo rozpoznać, które kursy są wartościowe. Nie musimy popełniać błędów innych użytkowników, jeśli są na tyle mili, by nas o nich poinformować. Aplikacje mobilne maja różny charakter. Część jest po prostu zbiorem słownictwa. Słowa są poukładane tematycznie, aby użytkownik sprawował kontrolę nad materiałem jaki poznaje. Inne oferują poznanie gramatycznych lub gotowych fraz. Jeszcze innym rodzajem kursów są gry. Nauka poprzez zabawę jest efektywna i może umilić podróż środkami komunikacji miejskiej.

Nauka angielskiego może wydawać się męcząca i czasochłonna. Jednak dzięki narzędziom dostarczonym nam przez wysokie technologie szybka nauka stała się faktem. Nie pomogą już wymówki: nie mam czasu, nie mam pieniędzy. Wystarczy chcieć! Wystarczy chcieć i sięgnąć po aplikacje mobilne lub kursy online!

Poleć znajomym!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*