Nie zapomnij języka na wakacjach!

Świadectwo w ręce, matura z głowy, sesja skończona… czas na przygody! Dlaczego warto poznać Europę? Dzisiaj Ci podpowiemy. Już możesz się pakować. Podczas podróżowania warto również kontynuować naukę języków obcych. Czas wakacji to idealny okres, aby wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Nie martw się jeżeli czegoś nie pamiętasz z pomocą przyjdą ci darmowe aplikacje z językami obcymi, z których możesz korzystać dzięki swojemu smartfonowi.

Nasz trip rozpoczniemy w Paryżu… tak, tak La tour d’Eiffel, Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacré-Cœur i wiele innych zabytków napotkamy na spacerze po stolicy Francji. Czy zastanawiałeś się jednak kiedyś jak smakuje prawdziwa francuska bagietka? Co zrobiłbyś gdyby się okazało, że rozbudowana komunikacja miejska po północy nie funkcjonuje, a Ty musisz dotrzeć do swojego couchsurfera dobre kilka kilometrów poza miasto? Obiecujemy, że te „atrakcje turystyczne” naprawdę są niedrogie. Co więcej, nie można ich zobaczyć na żadnej pocztówce, w żadnym przewodniku, trzeba je przeżyć! Kto był w Paryżu ten wie, że Francuzi niechętnie rozmawiają po angielsku. Mowa ciała zawsze w cenie. Czasem jednak dobrze znać chociaż podstawy ich niezwykle brzmiącego języka – nasza francuska aplikacja może okazać się niezastąpiona :)

Jeśli jesteś fanem piłkarskim końcówkę tych wakacji z pewnością spędzisz w Commerzbank Arena we Frankfurcie, gdzie 4 września Polacy rozegrają z Niemcami mecz. Warto zatrzymać się u naszych sąsiadów na kilka dodatkowych godzin (albo nawet dni). Niemiecką autobahną szybko dotrzemy do Berlina, gdzie co pół godziny, w sezonie można, popłynąć w widokowy rejs po Szprewie i zobaczyć miasto od strony wody. Beer? Bier? Jak było piwo po niemiecku? Skorzystaj z naszej apki! (link tutaj) Słowo to na pewno się przyda – na dworcu należy zjeść Currywurst (biała kiełbasa) i wypić Weizenbier (piwo pszeniczne).

Tym, którzy mają w planach leżakowanie na plaży polecamy Maltę! Aż osiem plaż oznaczono „Błękitną Flagą” a ta nad zatoką Mellieha Bay jest rajska… Maltański? Xemx, co to? Hm, może jednak lepiej powtórzyć angielski, bo to drugi język urzędowy na wyspie. Sun – brzmi bardziej znajomo.

Jeśli Maltański cię przeraził polecamy Włochy. To dobra destynacja dla dbających o linię. Niepowtarzalny smak świeżo zerwanych owoców. Są też inne pozytywy. Do urokliwego Bibione dotrzemy razem ze znajomymi w samochodzie z południa Polski w 10-12 godzin. Będzie to świetna baza wypadowa do Triestu, Werony i Jeziora Garda. Trzydzieści kilka stopni, pełne słońce i Twoja ekipa w samochodzie… aż tu nagle na środku włoskiej autostrady zabrakło paliwa. Co robimy? Sięgamy do kieszeni po smartfon z naszą aplikacją mobilną z językiem włoskim, aby się nie okazało, że zapomnieliśmy języka.

Rosja kojarzy się tylko z Putinem i Smoleńskiem? Jest czas, żeby to zmienić. Na wakacje sprawdzi się Peterhof nad Zatoką Fińską. Ogrody, Pałac, Neptun sprawią, że nie będziecie się nudzić. A może zabrać ze sobą rodziców/dziadków, który na każdym kroku przypominają Ci, że oni uczyli się w szkole rosyjskiego a nie angielskiego? Zaimponuj!

Porto… pierwsze skojarzenie wino i Portugalia. Jeśli jesteś miłośnikiem win region Douro będzie idealny. Pamiętaj przed podróżą o powtórzeniu podstawowych słów, aby móc się trochę potargować z miejscowymi albo wiedzieć, co zaserwują w restauracji. Masz ochotę na bacalhau przy lampce wina? Aplikacja do portugalskiego oraz hiszpańskiego dostępne w Google Play.

Preferujesz aktywny wypoczynek z plecakiem w górach? Proszę bardzo! Howerla to najwyższy szczyt Ukrainy. Tłumaczenie nazwy od „trudny do przejścia” – podejmij wyzwanie! Myślisz sobie, że na uczelni spotkałeś wielu Ukraińców i się dogadałeś? Nie daj się zwieść, teraz to Ty nie będziesz u siebie i wypadałoby się jakoś porozumiewać. Góry są szczególne, polecamy zapisanie podstawowych informacji o sobie w ich języku i przypięcie do kurtki. No i nie zapominamy o мінеральні води :)

Wszystkim życzymy udanych wakacji i jak najwięcej przyswojonych nowych słówek.

Pozostałe aplikacje do nauki języków obcych można znaleźć na www.uczsiejezyka.pl lub https://play.google.com/store/search?q=tweeba

 

 

 

Poleć znajomym!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*